Filtruj według
Alfabet
Alfabet

Wszystkie dostępne składniki 112

  • Argania Żelazna

    Argania Żelazna

    Argania spinosa

    Morocco

    Drzewo arganowe rośnie jedynie w południowo-wschodniej części Maroka. Jego wyjątkowa odporność umożliwia mu przeżycie w upalnych temperaturach, przy braku opadów i ubogiej glebie. Osiąga wysokość od 5 do 10 metrów. Od niepamiętnych czasów olej arganowy był wytwarzany przy użyciu tych samych tradycyjnych metod. W X w. Fenicjanie wykorzystywali go do podpalania lamp oliwnych, natomiast Berberyjki ceniły to drzewo zarówno za jego owoce, jak i właściwości lecznicze oraz kosmetyczne. Bogaty w kwasy tłuszczowe - Omega-6 i Omega-9 - olej arganowy wygładza i chroni skórę (przyczyniając się do wzmocnienia jej ochronnego płaszcza wodno-tłuszczowego).
  • Arnika Górska

    Arnika Górska

    Arnica montana

    Europa

    Ten dziki kwiat rosnący na wysokogórskich łąkach, znalazł miejsce w tradycyjnej farmakopei ze względu na wyjątkową zdolność gojenia sińców. Od zawsze arnika jest kluczowym składnikiem zmniejszającym krwiaki. Jej działanie jest tak skuteczne, że naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej jej składowi chemicznemu i wyodrębnili aktywne składniki takie jak flawonoidy i garbniki, które są odpowiedzialne za jej właściwości łagodzące i usprawniające krążenie. W kosmetyce, wyciąg z arniki jest stosowany ze względu na swoje działanie kojące i zmniejszające przekrwienie.
    Składnikiem tych produktów jest Arnika Górska
    • error
  • Owoc Kiwi

    Owoc Kiwi

    Actinidia chinensis

    Azja

    Kiwi to azjatyckie pnącze, które jest uprawiane we Francji od lat siedemdziesiątych. Swoją nazwę zawdzięcza Nowozelandczykom, którzy nazwali je tak na cześć ptaka będącego ich symbolem narodwym. Jego jajowate owoce o lekko kwaskowym, zielonym miąższu, znane również jako owoc siedmiu witamin, są bogatym źródłem witaminy C.
    Składnikiem tych produktów jest Owoc Kiwi
    • error
    • error
  • Baobab

    Baobab

    Adansonia digitata

    Afryka

    Według legendy, Bóg wyrwał zbyt dumny baobab z rajskiego ogrodu i zasadził go na ziemi w odwróconej pozycji... Rzeczywiście drzewo wygląda jakby rosło "odwrotnie", węźlaste gałęzie ponad zgrubiałym pniem sprawiają wrażenie korzeni. Baobab jest symbolicznym drzewem Afryki Subsaharyjskiej gdzie, podobnie jak Shea, zwany jest "drzewem życia". Zawdzięcza to miano imponującym rozmiarom, długowieczności (niektóre mają podobno około 5000 lat) oraz licznym właściwościom. Kora jest używana do wyrobu lin, z owoców uzyskuje się lubiany przez afrykańskie dzieci napój o limonkowym smaku, liście zaś stosowane są w kuchni, ale także cenione ze względu na właściwości tonizujące, przeciwzapalne i przeciwdziałające biegunce. W kosmetyce, Laboratoria marki Clarins wykazały, że liście baobabu, bogate w przeciwrodnikowe flawonoidy chronią mechanizm komunikacji międzykomórkowej przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Łącząc wyciągi ze strączyńca, oliwki, platanu oraz groszku i baobabu, w Laboratoriach Clarins stworzono Phyto-Sunactyl 2, wyjątkowy kompleks wchodzący w skład pielęgnacji słonecznej Clarins, chroniący komórki naskórka i ich dziedzictwo genetyczne przed uszkodzeniami wywołanymi przez słońce.
  • Kasztanowiec

    Kasztanowiec

    Aesculus hippocastanum

    Europa

    Pochodzący z Bałkanów kasztanowiec, którego patronem jest Eskulap, bóg sztuki lekarskiej, znany był ze swych właściwości leczniczych już w starożytności. W XIX wieku, francuski lekarz odkrył jego skuteczność w leczeniu chorób krążenia. W kosmetyce, escyna z kasztanowca ceniona jest za dobroczynne działanie na mikrokrążenie krwi w naskórku oraz właściwości drenujące. Połączenie escyny z kasztanowca z fosfolipidami ze słonecznika optymalizuje biodostępność kofeiny, ułatwiając tym samym eliminację tłuszczu.
  • Aloes Zwyczajny

    Aloes Zwyczajny

    Aaloe

    Północna Afryka

    Powszechnie uprawiany w rejonach tropikalnych aloes stosowany jest od czasów starożytnego Egiptu. Kleopatra zawdzięczała mu podobno swoją legendarną urodę. Od tego czasu badania żelu pozyskiwanego z wnętrza liści aloesu wykazały obecność składników nawilżających, regenerujących i łagodzących. W medycynie aloes stosowany jest zewnętrznie jako środek usprawniający krążenie i gojący. Ze względu na dużą zawartość cukrów złożonych (polisacharydów) ułatwiającą utrzymywanie wysokiego poziomu nawilżenia naskórka, żel aloesowy jest bardzo ceniony w kosmetyce jako składnik nawilżający i zmiękczający.
    Składnikiem tych produktów jest Aloes Zwyczajny
    • error
    • error
    • error
    • error
  • Prawoślaz Lekarski

    Prawoślaz Lekarski

    Althaea officinalis

    Europa

    Prawoślaz lekarski jest wysoką rośliną o grubych, włochatych liściach. Ma silne działanie łagodzące i jest zalecany przy podrażnieniach skóry i stanach zapalnych. Korzeń prawoślazu podawano niegdyś dzieciom do żucia w okresie ząbkowania. Jest szczególnie bogaty w substancje łagodzące. Od dawna stosowany w kosmetologii jako środek wygładzający.
  • Amarantus

    Amarantus

    Amaranthus caudatus

    Indie

    Kwiat Amarantusa, który nigdy nie więdnie, uznawany był przez społeczność Inków za roślinę świętą, symbol nieśmiertelności. Posiada on wiele zalet, w tym odżywcze i lecznicze właściwości liści i ziaren. Amarantus jest również rośliną ozdobną dzięki pięknym, purpurowym kwiatom opadającym kiściami wzdłuż wyprostowanej łodygi. Olejek pozyskiwany z ziaren Amarantusa jest tradycyjnie używany do odżywiania i łagodzenia skóry. Olejek z Amarantusa używany przez Laboratoria Clarins pochodzi z upraw organicznych.
  • Kangurza łapa

    Kangurza łapa

    Anigozanthos flavidus

    Australia

    Na piaszczystych równinach Australii Zachodniej kwiaty kangurzej łapy olśniewają swoją urodą. Na końcach smukłych i pełnych gracji łodyg wyrastają ich zdumiewające, puszyste kwiatostany o jaskrawych odcieniach czerwieni, zieleni i żółci. Zadziwiający kształt jej przylistków przypomina łapy kangura, czemu roślina zawdzięcza swoją nazwę. Wyjątkowo płodna, produkuje ona duże ilości nasion oraz posiada zdolność do kolonizowania zdegradowanych lub spalonych gleb. Naukowcy Clarins skupili się na tej niezwykłej zdolności do reprodukcji. Ich badania wykazały, że ekstrakt z kangurzej łapy optymalizuje potencjał regeneracji skóry właściwej.
    Składnikiem tych produktów jest Kangurza łapa
    • error
    • error
  • Rumian Szlachetny

    Rumian Szlachetny

    Anthemis nobilis

    Francja

    Rumian szlachetny jest znany ze swoich wielu zastosowań leczniczych. W Starożytności Egipcjanie poświęcali tę roślinę słońcu. W XVI w. w Londynie uważano ją za chwast, podczas gdy w tym samym czasie w Rzymie była stosowana jako środek przeciwzapalny i łagodzący.
  • Łopian Większy

    Łopian Większy

    Arctium lappa

    Francja

    Spotykana w klimacie umiarkowanym, ta wysoka roślina dwuletnia występuje na łąkach i otwartych przestrzeniach. Jej wydłużone korzenie zawierają składniki, które odpowiadają za działanie oczyszczające i bakteriobójcze. Łopian jest od dawna stosowany w medycynie tradycyjnej do leczenia infekcji skórnych takich jak egzema czy trądzik.
    Składnikiem tych produktów jest Łopian Większy
    • error
  • Pięknotka Japońska

    Pięknotka Japońska

    Callicarpa japonica

    Chiny

    Krzew o perłach miłości, krzew o jagodach urody, drzewo pokryte słodyczami… Każde z tych określeń wychwala doskonałość Pięknotki japońskiej, eleganckiego krzewu, który na jesień pokrywa się gronami maleńkich, fioletowych jagód o intensywnym połysku. Delikatność tego roślinnego skarbu dorównuje sile, z jaką ta pionierska roślina dominuje najbardziej nieprzychylne podłoża. W tradycyjnej medycynie, ta wywodząca się z Azji roślina wykorzystywana jest dla swych właściwości przeciwzapalnych oraz wzmacniających naczynia krwionośne.
Obejrzałaś/eś 12 z 112 artykułów
Pokaż więcej