Pusty

Od rośliny do produktu

 1. Obserwacja

  Liczba składników (surowców)
  będących do dyspozycji
  naukowców Clarins

  Biomimetyzm:
  inspirowanie się obserwacją natury

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >
  „Biomimetyzm: bio (życie) i mimetyzm (naśladownictwo). Szukanie inspiracji w przejawach życia polega na obserwacji i szacunku wobec tego, co dzieje się w naturze oraz poszukiwaniu możliwości zastosowań tych obserwacji w kosmetyce.” Christian Courtin-Clarins.

  Naukowcy Clarins od zawsze opierali część swojej pracy na obserwacji natury w celu stworzenia produktu o innowacyjnych właściwościach. Biomimetyzm stanowi podstawę dla wielu kosmetyków Clarins.

  DOUBLE SERUM, ZASKAKUJĄCY PRZYKŁAD BIOMIMETYZMU

  Naukowcy Clarins opracowali Double Serum opierając się na obserwacji natury oraz hydrolipidowego filmu skóry. Double Serum jest wyjątkowym, bez wątpienia najbardziej kompletnym produktem w przemyśle kosmetycznym - w jednej butelce znajdują się składniki o działaniu przeciwstarzeniowym oraz składniki poprawiające wygląd skóry, których normalnie nie da się połączyć ze względu na ich właściwości.
  Hydrolipidowy film skóry charakteryzuje skórę tłustą z tendencją do błyszczenia się, co spowodowane jest produkcją sebum i potu przez gruczoły skóry.
  Naśladując tę hydro-lipidową strukturę, naukowcy opracowali dwufazową formułę, która łączy w sobie składniki rozpuszczalne w wodzie i składniki rozpuszczalne w tłuszczach. Jednakże świadomi, iż połączenie tego typu składników nie jest w kosmetyce możliwe, naukowcy Clarins opracowali specjalne opakowanie zawierające dwie oddzielne fiolki. Przed aplikacją, składniki z obu fiolek mieszane są w dłoniach, a następnie nakładane na skórę.
  Oto idealny przykład biomimetyzmu!

 2. Ekstrakcja

  Liczba naukowców pracujących
  w Laboratoriach Clarins

  Wszystko, co najlepsze w roślinach dla optymalnej skuteczności produktu

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >
  W nieustannym poszukiwaniu najbardziej aktywnych ekstraktów roślinnych, naukowcy Clarins pracują z zespołem botaników, którzy badają zastosowanie tradycyjnych roślin na całym świecie. Badania te, zatwierdzone przez bardzo wymagające eksperymenty, otworzyły drogę do innowacji, czyniąc Clarins prekursorem w dziedzinie pielęgnacji skóry.
  Każda roślina jest dokładnie analizowana i obserwowana, aby dostarczyć to, co w niej najlepsze. Wybór najbardziej aktywnej części rośliny (liście, kwiaty, łodyga lub korzeń) opiera się na bardzo ścisłych kryteriach jakości i szacunku dla rośliny, by następnie użyć jej w najbardziej skutecznym stężeniu.
  • Jean-Pierre Nicolas

   Botanik Clarins
   Ekspert w dziedzinie etnobotaniki pracujący z zespołem Clarins nad odkrywaniem nowych składników w poszanowaniu bioróżnorodności.

  NAJLEPSI EKSPERCI

  W poszukiwaniu ekstraktów roślinnych Clarins zgromadził zespół najlepszych ekspertów w dziedzinie chemii, biologii, farmakologii, dermatologii… Eksperci ci dzielą się swoim doświadczeniem i jednoczą wysiłki dla osiągnięcia wspólnego celu, którym jest jakość i skuteczność gotowego produktu.

  RAZEM JESTEŚMY SILNIEJSI

  Ponieważ jedna roślina może wpłynąć na właściwości innej rośliny, biochemicy Clarins nieustannie szukają możliwości łączenia składników roślinnych, co zapewnia formułom jeszcze wyższą skuteczność.
  Pionierskie produkty do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała, tzw. produkty AromaPhyto są najlepszym przykładem sztuki łączenia i dozowania składników: stanowią one połączenie aromatycznych olejków esencjonalnych oraz ekstraktów roślinnych o bogatych właściwościach, wybranych ze względu na ich idealne współdziałanie, zwiększające dobroczynne efekty produktu.

 3. Opracowywanie formuł

  To minimum czasu niezbędnego
  do opracowania nowej formuły

  Opracowywanie formuł: Połączenie intuicji, kreatywności oraz technologii najwyższej jakości

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >
  Po uzyskaniu z roślin ich najlepszych właściwości, naukowcy Clarins stają przed nowym zadaniem: stworzyć wysokiej jakości formułę zapewniającą maksymalny komfort skórze. Naukowcy Clarins biorą pod uwagę wszystkie kryteria: trwałość produktu, łatwość aplikacji, przyjemność stosowania oraz zapach.

  PRECYZJA I WYTRWAŁOŚĆ

  Dla znalezienia najbardziej efektywnej formuły potrzeba długich miesięcy pracy i wielu testów.
  W związku z wymaganiami dotyczącymi jakości, niezbędne jest przeprowadzenie wielu analiz: fizycznych, chemicznych i bakteriologicznych. Analizy te przeprowadzane są pod ścisłą kontrolą. Opracowanie nowej formuły zwykle wymaga 18 miesięcy pracy, ponad 100 testów oraz średnio 250 kontroli jakości.

  WYSPECJALIZOWANI EKSPERCI

  Stworzenie nowego produktu Clarins zależy od zdolności i doświadczenia wielu zespołów naukowców opracowujących formuły. Każdy z tych zespołów specjalizuje się w innej dziedzinie: produkty oczyszczające, kremy na dzień, produkty do ochrony przeciwsłonecznej, makijaż.

  PEŁNA KONTROLA NASZYCH PRODUKTÓW

  Wybór dostawcy jest kluczowy dla każdego surowca. Wszyscy dostawcy Clarins podlegają wcześniejszej ewaluacji i audytowi w celu sprawdzenia, czy działają w poszanowaniu środowiska, pracowników oraz Karty Etyki i Zobowiązań Clarins.
  Dostawca jest zobowiązany do podania miejsca i daty zbiorów surowców, wpływu na środowisko naturalne, sposobu przewozu oraz magazynowania. Te zasady dotyczą zarówno surowców jak i opakowań.

 4. Testy

  Koniecznych do opracowania
  nowego produktu

  Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktu: absolutne priorytety

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >
  W dziale badań biometrologicznych Clarins, przeprowadzane pomiary skuteczności są niezwykle precyzyjne, a testy na tolerancję produktu dokonywane są pod kontrolą dermatologa. Dzięki zastosowaniu bardzo dokładnych metod oraz wysoko rozwiniętych technik, każdy produkt jest testowany przed, podczas i po jego zastosowaniu. W przypadku nowego produktu, bierze się pod uwagę opinię 100 starannie wybranych wolontariuszy. Jeśli wyniki wykażą optymalną skuteczność połączoną z idealną tolerancją skóry, produkt będzie mógł przejść do kolejnego etapu.
  • Sprawdzona skuteczność

   VITAL LIGHT

   Naukowcy Clarins po raz pierwszy zbadali, w jaki sposób skóra odbija światło. W testach wzięło udział 150 kobiet między 21 a 77 rokiem życia. Badania wykazały, że począwszy od 40-go roku życia skóra zaczyna tracić swój blask, a w wieku 50-ciu lat, skóra traci około 34% swojego „kapitału” świetlnego („vital light”).
   Opierając się na tych badaniach, Clarins opracował gamę Vital Light wspomagającą i stymulującą funkcje skóry przywracając jej w ten sposób pierwotną promienność.

  METODY TESTOWANIA

  Każdy parametr skóry wymaga specjalnego protokołu badań oraz dokładnych, absolutnie niezawodnych precyzyjnych technik, które mogą być powielane.

  PRZYJEMNOŚĆ WYPŁYWAJĄCA ZE STOSOWANIA NASZYCH PRODUKTÓW TO PRIORYTET CLARINS

  Wygląd, konsystencja, kolor, zapach, łatwość nakładania, szybkość wchłaniania… Grupa specjalnie przeszkolonych osób testuje wielokrotnie jakość doznań dostarczanych przez używanie naszych produktów, aż do momentu uzyskania formuły przynoszącej maksimum przyjemności.

  Czujność kosmetyczna, gwarancja bezpieczeństwa produktu kosmetycznego

  Procedura pozwalająca kontrolować niepożądane efekty kosmetyku po jego wejściu na rynek. Reklamacje klientów są grupowane i analizowane w ścisłej współpracy z Działem Obsługi Klienta Clarins, (identyfikacja produktu, opis i okoliczności wystąpienia symptomów...).

 5. Produkcja

  kosmetyków produkowanych
  każdego roku w Laboratoriach
  Clarins

  Wysoce rygorystyczny proces produkcji gwarantuje najwyższą jakość

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >
  Kosmetyki powstają w jednostce produkcyjnej, a następnie są magazynowane i rozsyłane. Po zważeniu, składniki zostają umieszczone w specjalnej kadzi. Jest to ostatni etap wymagający ogromnej precyzji i rygorystycznego przestrzegania receptury opracowanej przez laboratorium: kolejność dodawania poszczególnych składników, temperatura, długość i szybkość mieszania, czas spoczynku... Wszystko jest sprawdzane i zautomatyzowane, by zapewnić bezbłędny rezultat. Następnym ważnym etapem jest pakowanie produktów, gdzie szczególna uwaga przywiązywana jest do ciężaru, objętości, możliwości recyklingu opakowań oraz do wybranego sposobu transportu. Clarins zobowiązuje się do redukcji swojej emisji gazów cieplarnianych.

  MOŻLIWOŚCI PRODUKCYJNE

  Dzięki zbiornikom o pojemności od 2 do 5 ton, pracującym często po 16 godzin dziennie oraz zbiornikom o pojemności od 5 do 10 ton przeznaczonym do produkcji konsystencji płynnych, jednostka produkcyjna posiada zdolność wytwarzania ponad 7000 ton produktów miesięcznie. Po tym etapie, produkty są przelewane do 500 kilowych cylindrów, które zostają następnie przekazane do pakowania.

  W POSZUKIWANIU IDEALNIE BEZPIECZNYCH PRODUKTÓW

  Od 2008 roku, Clarins posiada w swoich laboratoriach pomieszczenia, w których rozlewanie produktów odbywa się w kontrolowanej atmosferze, przy zastosowaniu bardzo ścisłych zasad higieny. Proces ten sprowadza do minimum ryzyko bakteriologiczne oraz umożliwia zmniejszenie ilości konserwantów w kosmetykach.