Pusty

Wywiad z dr Olivier Courtin-Clarins

„Nasze produkty powstają z setek gatunków roślin pochodzących ze wszystkich zakątków świata.”

1 // CZY POCZĄTKOWA DEWIZA CLARINS „ROŚLINY I TYLKO ROŚLINY” ZNAJDUJE NADAL SWOJE ZASTOSOWANIE?

Clarins od zawsze faworyzował używanie naturalnych składników do swojej produkcji. Również dziś, kiedy możliwy jest wybór między składnikami syntetycznymi, a ich odpowiednikami pochodzenia roślinnego, zawsze wybieramy rośliny. Nasza produkcja opiera się na setkach gatunków roślin pochodzących ze wszystkich zakątków świata.

2 // PROSZĘ NAM OPOWIEDZIEĆ O BADANIACH PROWADZONYCH PRZEZ CLARINS.

Każdego roku Clarins przeznacza część swoich obrotów na badania dotyczące pielęgnacji skóry, a dokonane odkrycia naukowe przyczyniają się do opracowywania nowych produktów oraz do udoskonalania istniejących receptur.

Ponadto, marka Clarins posiada wiele patentów, co świadczy o doskonałych rezultatach pracy naszych laboratoriów oraz naszej ogromnej roli w rozwoju nauki o pielęgnacji skóry.

3 // MARKA CLARINS JAKO PIERWSZA OPRACOWAŁA PRODUKTY CHRONIĄCE SKÓRĘ PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI. PROSZĘ NAM O TYM OPOWIEDZIEĆ.

Zanieczyszczenie miejskie związane z obecnością spalin, emisji przemysłowych, dymu papierosowego oraz korozyjnych cząsteczek w powietrzu, wpływają bardzo niekorzystnie na skórę. Poprzez nieustanny kontakt z otoczeniem, skóra narażona jest na przedwczesne starzenie się oraz na utratę swojego naturalnego blasku i elastyczności.

Clarins jako pierwszy wziął ten czynnik pod uwagę i, po latach poświęconych na badania i dokładne testy, opracowaliśmy w 1991 roku pierwszy kompleks pielęgnacyjny „Anti-Pollution” zawierający unikalną ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska.

Ta wysoce skuteczna formuła, całkowicie oparta na ekstraktach roślinnych, zawarta jest w licznych kosmetykach do pielęgnacji skóry na dzień oraz w produktach do makijażu.

4 // W JAKI SPOSÓB TESTUJECIE SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA OPRACOWYWANYCH PRODUKTÓW?

W trakcie opracowywania nowych produktów przeprowadzane są bardzo szczegółowe testy mające na celu zapewnienie ich skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

5 // CO, POZA WALKĄ ZE SKUTKAMI ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA, SPRAWIA ŻE CLARINS WYRÓŻNIA SIĘ SPOŚRÓD PRODUCENTÓW KOSMETYKÓW PIELĘGNUJĄCYCH SKÓRĘ?

Clarins od dawna jest uznany i doceniany przez kobiety na całym świecie. Opanowaliśmy nie tylko sztukę produkcji kosmetyków bez szkodzenia środowisku naturalnemu, lecz również staliśmy się pionierami w opracowywaniu wyjątkowych konsystencji, zapachów i kolorów oraz metod aplikacji.

Clarins wyróżnia się jako ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry poprzez swoją umiejętność nieustannego ulepszania i wzbogacania istniejących już produktów, dzięki dialogowi oraz dogłębnemu zrozumieniu potrzeb kobiet i mężczyzn, którzy używają naszych produktów.