Pusty

10 powodów, dla których warto zaufać Clarins.

Numer1

W Europie w kategorii luksusowych produktów pielęgnacyjnych.*

* Źródło: kraje europejskie.

Piękno
"made in France"

Wszystko zaczęło się w Paryżu, 15 marca 1954 roku, kiedy to Jacques Courtin-Clarins otworzył swój pierwszy salon piękności Clarins z pionierskim przekonaniem, że szczęście i dobre samopoczucie są nierozerwalnie związane z urodą. Ten sposób myślenia był absolutną nowością. Towarzyszyło mu nadejście nowej ery wolności dla ciała i ducha, gdzie coraz więcej gwiazd zaczynało pokazywać swoje ciała na okładkach kolorowych magazynów. Jacques Courtin-Clarins odegrał ważną rolę w tej rewolucji, jako pierwszy mówiąc kobietom „Jesteście piękne!”
We Francji, gdzie pielęgnacja skóry zawsze była priorytetem, jego sukces był błyskawiczny, a jego idea i produkty stały się znane na całym świecie.
Dziś, Grupa Clarins kontynuuje to przedsięwzięcie i jest dumna ze swojej filozofii: wsłuchiwania się w głos kobiet, by zrozumieć ich potrzeby i stworzyć dla nich naturalne, bezpieczne i wysoce skuteczne produkty.

Rodzinna pasja do
pielęgnacji urody

Clarins to więcej niż marka, to przede wszystkim historia sukcesu wyjątkowej rodziny. W Clarins, nie tylko tworzymy wyjątkowe produkty do pielęgnacji skóry, ale również poświęcamy się naszej pasji dla kobiecego piękna i przekazujemy ją sobie z pokolenia na pokolenie.

Christian Courtin-Clarins, założyciel Clarins ze swoimi synami. Kontynuacja tradycji gwarantowana.

1960 rok.
Jacques Courtin-Clarins i jego dwaj synowie, Christian i Olivier.

Jacques Courtin-Clarins podczas demonstracji swojej metody aplikacji olejku do twarzy.

Clarins, wczoraj, dziś, jutro.

Virginie Courtin-Clarins.
Serge Rosinoer, współpracownik i prawa ręka Jacques’a Courtin-Clarins.
Christian Courtin-Clarins.
Prisca Courtin-Clarins.
Claire Courtin-Clarins.
Olivier Courtin-Clarins.
Jenna Courtin-Clarins.

Nieustająca innowacja

Filozofia naukowców Clarins? Stać zawsze na czele innowacji. Od Body Shaping Cream, pierwszego kremu modelującego ciało opracowanego przez Jacques Courtin-Clarins, po aromatyczne olejki Aroma Body Care czy wyjątkowy kompleks ochronny przeciw zanieczyszczeniom, Clarins od zawsze stoi na czele innowacji.

Badania nad kosmetykami Clarins prowadzone są w naszych własnych laboratoriach,
mających za zadanie dostarczać bezprecedensowych rezultatów i rozwiązań przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii i osiągnięć w dziedzinie badań klinicznych. Nowe odkrycie naukowe? Nowy, jeszcze bardziej skuteczny składnik? Nawet jeśli dany produkt jest bestsellerem, zostanie on udoskonalony, aby zwiększyć jego skuteczność, jakość oraz dostarczyć jeszcze większej przyjemności.

Molekuła kwasu hialuronowego.

ODKRYJ NASZE KLUCZOWE SKŁADNIKI >

Rośliny,
nasza filozofia

Kiedy możliwy jest wybór między składnikami syntetycznymi, a ich odpowiednikami pochodzenia roślinnego o równym poziomie skuteczności, Clarins zawsze wybiera naturalne składniki. Nasi naukowcy skrupulatnie przestrzegają tej zasady przy opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów. Do produkcji kosmetyków używamy ponad 250 naturalnych ekstraktów roślinnych, które są starannie dobierane ze względu na ich skuteczność oraz użyte w odpowiednich formułach, tak by jeszcze skuteczniej podkreślać piękno każdej kobiety. To wieloletnie wyjątkowe doświadczenia, pomagające również chronić bioróżnorodność naszej planety.

Kultowe
produkty
- nieustanne ulepszanie.

Wyjść naprzeciw potrzebom kobiet opracowując nowe formuły oraz udoskonalać już istniejące, to motto Clarins. To właśnie dzięki niemu Clarins stworzył wszystkie swoje legendarne produkty o sprawdzonej skuteczności będące odpowiedzią na konkretne potrzeby skóry. Szeroki wybór konsystencji oraz sposobów aplikacji zwiększa ich efektywność. Dzięki pionierskim innowacjom, systematycznie wzbogacanym formułom i ponadczasowym produktom Clarins uczynił z twórczej odwagi swój znak rozpoznawczy.

Double
Serum

Instant Light
Natural Lip
Perfector

Beauty
Flash
Balm

Blue
Orchid
Oil

Body Lift
Cellulite
Control

Instant Smooth
Perfecting Touch

Extra Firming

Eau
Dynamisante

Unikalna dwufazowa formuła, zawierająca 20 silnie działających ekstraktów roślinnych, zwalczająca wszystkie oznaki upływającego czasu, w jednym kompletnym kosmetyku.

Delikatna konsystencja nawilża, chroni i widocznie wypełnia usta. Delikatny zapach wanilii i karmelu absolutnie zniewala.

Wyjątkowa maseczka minimalizuje oznaki zmęczenia i przywraca skórze blask. 30 lat sukcesu non-stop!

Wszystko, co najlepsze w roślinach, aby przywrócić skórze witalność i promienny blask. 100% czystych ekstraktów roślinnych to 100% dobrego samopoczucia.

Formuła wzbogacona w ekstrakty roślinne, działająca na wszystkich etapach tworzenia się cellulitu: wygładza uporczywy cellulit i zapobiega tworzeniu się nowego.

Ciesząca się uznaniem baza pod makijaż będąca perfekcyjnym połączeniem makijażu i pielęgnacji skóry. Lekka, delikatna konsystencja wygładza skórę twarzy wypełniając zmarszczki i zmniejszając widoczność porów.

Specjalny krem na dzień zapewnia liftingujący efekt już po pierwszej aplikacji poprawiając natychmiastowo wygląd skóry. Zmarszczki i drobne linie są wyraźnie wygładzone, a kontur twarzy delikatnie wymodelowany, by podkreślić naturalne piękno skóry.

Legendarny, orzeźwiający zapach łączący właściwości aromatyczne i pielęgnacyjne roślin. Piękny zapach, dobre samopoczucie!

Salony piękności, ponad pół wieku doświadczenia

Clarins rozpoczął swoją działalność jako Instytut Piękna w 1954 roku. Od pierwszego salonu w Paryżu, po dzisiejszą galaktykę Clarins Skin Spa w najbardziej prestiżowych miejscach świata, Clarins od zawsze stosuje swoją unikalną metodę aplikacji produktów, dla zoptymalizowania ich skuteczności. Wizyta w naszym salonie to dodatkowe korzyści w postaci bardzo praktycznych wskazówek, jak stosować nasze produkty pielęgnacyjne w warunkach domowych.

Najlepszy z najlepszych

Salon Spa My Blend by Clarins w hotelu Royal Monceau Raffles w Paryżu nagrodzony tytułem "Best Spa 2012 – Best of the Best" przez Virtuoso awards.

Pielęgnacja Skóry skrojona na miarę

Dzięki szerokiej gamie produktów Clarins, możesz być pewna, że znajdziesz odpowiednie dla siebie kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Ponieważ każda skóra jest inna, Clarins oferuje Ci wybór konsystencji w zależności od Twojego wieku, typu skóry, preferencji oraz pory roku.Co możemy dziś dla Ciebie zrobić, byś poczuła się piękna?

Odkryj program Skin Time

Konsultantka Clarins udzieli Ci skrojonych na miarę wskazówek i pomoże dobrać odpowiednie dla Twoich potrzeb produkty pielęgnacyjne, jak również metodę aplikacji, aby zwiększyć skuteczność ich działania.Odwiedź nasz punkt sprzedaży, aby skorzystać z tej dodatkowej usługi i otrzymać zestaw wybranych miniatur.

Przywracanie równowagi skórze

Usuwanie makijażu

Oczyszczanie

Tonizowanie

Złuszczanie

Usuwanie zanieczyszczeń

Zwalczanie niedoskonałości

Nawilżanie

Ochrona

Regeneracja skóry

Udoskonalanie

Odnowa skóry

Upiększanie

Wypróbuj zanim kupisz

Ponieważ nasze produkty są naszymi najlepszymi ambasadorami, zapraszamy do ich wypróbowania. Jaki jest Twój typ skóry?
Jakie są Twoje potrzeby?
Twoja ulubiona konsystencja?
Aby pomóc Ci dobrać produkty odpowiednie dla Twoich potrzeb, niemal wszystkie produkty Clarins dostępne są w miniaturach. Czemu by ich nie wypróbować?

MINIATURY >

Zobowiązanie Clarins: uczynić życie piękniejszym

Zobowiązanie Clarins to poszanowanie natury i ochrona bioróżnorodności.
Wspieramy lokalne społeczności i zaopatrujemy się w surowce w zgodzie z zasadami sprawiedliwego handlu, w poszanowaniu współczesnych i przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że nasi klienci - obywatele świata - dzielą z nami tę wizję i popierają nasze zaangażowanie w ochronę środowiska.

Nagroda Clarins Femme Dynamisante -
dla Najbardziej Dynamicznej Kobiety Roku jest uhonorowaniem nadzwyczajnej postawy kobiet, które poprzez swoją działalność polepszają byt dzieci na całym świecie. Wśród laureatek znajduje się już 70 kobiet z całego świata. W roku 2000 nagroda ta została przyznana siostrze Emmanuelle.

Clarins przyczynia się do ochrony bioróżnorodności naszej planety. W 2012 roku, w osadzie Li Guang (Liming, Yunnan) w Chinach, Clarins wprowadził program plantacji roślin i szkolenia lokalnej populacji we współpracy z Pur Project. W pierwszym roku posadzono 5000 tradycyjnych roślin leczniczych oraz przeszkolono ochotników w zakresie technik rolniczych.

W 2008 roku w Wietnamie, Clarins sfinansował budowę szkoły dla mieszkańców osady Vin Kim, której głównym źródłem dochodu jest produkcja owocu Vu Sua, którego właściwości są filarem gamy ujędrniającej.

Clarins zabiega o zapewnienie szkolnych posiłków dla uczniów na całym świecie poprzez współpracę z fundacją FEED zbierającą fundusze dla Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Clarins pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi pozostać pięknymi poprzez wspieranie stowarzyszeń Etincelle i Belle et Bien.

Na Madagaskarze, kraju z którego pochodzą liczne rośliny zawarte w produktach marki (katafray, ambiaty, wąkrotka azjatycka...), Clarins wspiera projekt mający na celu zapewnienie 10 000 mieszkańcom regionu Tulear dostępu do wody pitnej poprzez konstrukcję nowych studni i pomp.

Fundacja Courtin Arthritis, organizacja użyteczności publicznej jest główną, prywatnie zainicjowaną organizacją zbierającą fundusze na rzecz walki ze schorzeniami reumatycznymi. Fundacja pomogła w realizacji ponad 600 projektów mających na celu przywrócenie nadziei chorym.

Jean-Pierre Nicolas, doktor antropologii, etnobotanik, założyciel stowarzyszenia Jardins du Monde (Ogrody Świata) jest pierwszym laureatem nagrody Clarins Men Environmentalist of the Year. Clarins aktywnie wspiera jego stowarzyszenie, które stawia sobie za cel przywrócenie używania roślin leczniczych w medycynie tradycyjnej w krajach, których mieszkańcy nie mają dostępu do leczenia konwencjonalnego.

Sekretem naszych produktow jest ich wyjątkowy składnik: PASJA

Wsłuchani w Twoje potrzeby, zawsze gotowi, by robić więcej i lepiej, by dostarczyć jeszcze więcej przyjemności. Oto historia grupy Clarins. W swoim Instytucie Piękna, Jacques Courtin-Clarins, z wielkim zaangażowaniem zachęcał swoje klientki do dzielenia się opinią o jego produktach. Nasze produkty oraz ich metody stosowania są wynikiem tego dialogu trwającego już od ponad 60-ciu lat.

Dział obsługi klienta, konsultantki, kierownicy punktów sprzedaży, kierownicy ds.marketingu, naukowcy... za każdym z naszych produktów stoi zespół kobiet i mężczyzn, których zadaniem jest uczynić Twoje życie jeszcze piękniejszym. To więcej niż zawód. To prawdziwa pasja.

Melody Chen
Dyrektor ds.
Marketingu,
Chiny

Elaine Vuong
Kierownik projektu ds.
Organizacji szkoleń,
Tajwan

Capucine Arfeuillère
Marketing
Dział Pielęgnacji skóry,
Francja

Israël Perez
Visual
Merchandiser,
Meksyk

Dominique Rist
Dyrektor ds. Rozwoju Szkoleń Międzynarodowych
i Działu Pielęgnacji skóry,
Francja

Malika Yahshiboeva
Zastępca kierownika
punktu sprzedaży,
Dubaj

Sylvie Sola
Dyrektor ds. Szkoleń
Międzynarodowych,
Francja

Kelthum Elminai
Zastępca kierownika
punktu sprzedaży,
Dubaj

Sonia Gagnaire
Kierownik Działu
Badań Zachowań Konsumentów,
Francja

Christopher Truffa
Ambasador
Marki,
USA

Eric Antoniotti
Międzynarodowy
Makijażysta,
Francja

Grégory Saussez
Kierownik Serwisu
Konsumenta,
Francja

Delphine Dubois
Kierownik Kontroli
Jakości,
Francja

Zue Jun
Konsultantka
Dubaj

Caroline Opel
Makijaż Badania
i Rozwój,
Francja

Olga Komrakova
Makijażystka,
Rosja

Leona Low
Serwis Konsumenta i Kierownik
projektu ds. Organizacji Szkoleń,
Singapur

Brenton Kearley
Vice-dyrektor
ds.Sprzedaży,
USA

Marie-Astrid Leblanc
Marketing Relacji
Asystentka,
Francja

Sandro Allenbach
Instruktor
makijażu,
Szwajcaria

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Powód nr n° 1