Clarins T.R.U.S.T. Nasze zaangażowanie

Identyfikowalność, której możesz zaufać

Pochodzenie, skład, pozyskiwanie składników… Bardziej niż kiedykolwiek oczekujesz całkowitej przejrzystości w zakresie pielęgnacji, której używasz

W Clarins od zawsze kierowaliśmy się uczciwym podejściem i jesteśmy dumni, że możemy dostarczać informacje, które umożliwiają śledzenie produktu od pola aż do Ciebie.

Droga Twojego produktu od pola
 uprawnego do Ciebie

Clarins T.R.U.S.T.

Traceability - Responsibility - Uniqueness - Safety - Transparency

Identyfikowalność, odpowiedzialność, wyjątkowość, bezpieczeństwo, przejrzystość... Dzięki Clarins T.R.U.S.T., czyli platformie opartej na technologii blockchain, możesz uzyskać dostęp do całego procesu przygotowania i produkcji każdego produktu do pielęgnacji skóry, a także wykorzystywanej wiedzy i roślin, które go tworzą: od ich pochodzenia geograficznego po metody zbioru i certyfikaty.

Całkowita przejrzystość, która odzwierciedla relację z opartą na zaufaniu, która zawsze łączyła nas z naszymi klientami.

Identyfikowalność

Droga Twojego produktu od pola
 uprawnego do Ciebie

Technologia blockchain

Oznaka zaufania

Clarins T.R.U.S.T. opiera się na systemie blockchain. Oznacza to, że do każdego produktu przypisany jest numer śledzenia, a jego dane są aktualizowane przez naszych dostawców w czasie rzeczywistym i nie można ich modyfikować. Dla Ciebie to absolutna gwarancja niezawodności, bezpieczeństwa i przejrzystości.

Blockchain

Droga Twojego produktu od pola
 uprawnego do Ciebie

Podejście do ciągłego doskonalenia

Clarins T.R.U.S.T. jest odzwierciedleniem naszego ambitnego podejścia, którego rozwój wymaga czasu. Obecnie istnieje ponad 50 produktów, w tym ich rośliny, które można śledzić i uzyskać do nich dostęp w Clarins T.R.U.S.T. Liczne produkty zostaną dodane do listy w 2023 roku, ostatecznie dążymy do tego, aby za jakiś czas dostępny był cały katalog produktów do pielęgnacji skóry.

Progres
Roślina
Rysunek rośliny
+60

roślin

Rysunek słoiczka z produktem Clarins
+50

produktów

prześledzone w 2023 r.

Rysunek piramidy słoiczków z produktami Clarins

W 100% certyfikowane

informacje

Blockchain

Zdjęcie rośliny

Poznaj

produkty

Dzięki Clarins T.R.U.S.T. możesz łatwo uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o swoich produktach:

Strona produktu

Zeskanuj kod QR na opakowaniu produktu, aby uzyskać dostęp do karty produktu na Clarins.pl

Następnie kliknij w link Clarins T.R.U.S.T.

Kod kreskowy

Wprowadź numer partii wskazany na produkcie i potwierdź kilkając w przycisk.

Rysunek produktu Clarins i lusterko powiększające

Od pochodzenia składników po proces produkcji, opakowanie i jakość... wszystkie informacje o Twoim produkcie znajdziesz tutaj!

Mapa świata

Dowiedz się więcej o naszych różnych łańcuchach dostaw na całym świecie

Clarins T.R.U.S.T.
Clarins T.R.U.S.T.

Droga Twojego produktu od pola uprawnego do Ciebie

Chcesz zadać nam pytanie?

Nasi eksperci już odpowiadają!

Jakie informacje znajdziesz na platformie T.R.U.S.T.

Czy Clarins T.R.U.S.T. obejmuje zarówno produkty do pielęgnacji, jak i do makijażu?

Obecnie platforma Clarinst T.R.U.S.T. obejmuje jedynie produkty do pielęgnacji. Niemniej jednak projekt jest w trakcie rozwoju i w nadchodzących fazach zostaną dodane produkty do makijażu.

Czu platforma Clarins T.R.U.S.T. obejmuje wszystkie fomraty produktów (w tym saszetki i miniatury)?

Informacje zawarte na platformie Clarins T.R.U.S.T. dotyczą produktów pełnowymiarowych. .

Dlaczego CLARINS T.R.U.S.T. nie obejmuje opakowań?

Clarins T.R.U.S.T. to platforma, która jest w trakcie rozwoj, który wymaga kilku faz. Obecnie naszym priorytetem są składniki w naszych pproduktach do pielęgnacji.

Czy wszystkie produkty do pielęgnacji będą objęte Clarins T.R.U.S.T?

Platforma Clarins T.R.U.S.T oparta jest na technologii blockchain, która dotyczy wyłącznie produktów wytwarzanych przez Clarins. Naszym celem jest włączenie wszystkich naszych produktów do pielęgnacji skóry do Clarins T.R.U.S.T. do 2025 r., z wyjątkiem produktów podzlecanych i wytwarzanych przez niezależne firmy. Współpracujemy z podwykonawcami, gdy stworzenie produktu wymaga specyficznego know-how lub procesów, których nie można przeprowadzić w naszym zakładzie w Pontoise. Wszystkie nasze podzlecane produkty spełniają te same surowe kryteria jakości, co produkty opracowane w naszych prywatnych laboratoriach.

Składniki i formuły

Czy wszystkie składniki będą identyfikowalne przez Clarins T.R.U.S.T.?

Na razie Clarins T.R.U.S.T. Platforma dotyczy wyłącznie składników pochodzenia roślinnego, czyli podstawy naszego odpowiedzialnego pozyskiwania. Informacje o innych składnikach w formule - takich jak konserwanty, środki teksturujące lub filtry przeciwsłoneczne - są szczegółowo opisane dla każdego produktu na stronie internetowej Clarins.

Czy wszystkie rośliny z herbarium Clarins będą identyfikowalne?

Biorąc pod uwagę nasza długoterminową wizję pracujemy nad tym, aby wszystkie rośliny z Herbarium Clarins zostały objętę platformą Clarins T.R.U.S.T..

Dlaczego niektóre rośliny mają dwa różne pochodzenia?

Aby chronić nasze zbiory przed możliwymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi, staramy się nadać priorytet co najmniej dwóm źródłom dla każdej rośliny w naszym zielniku. Każdy z naszych producentów przestrzega ścisłych wytycznych ustalonych przez naszych ekspertów, aby zagwarantować identyczną jakość wszystkich zbieranych roślin, niezależnie od pochodzenia.

Dalczego Clarins nie wykorzystuje roślin uprawianych tylko we Francji?

W Clarins traktujemy priorytetowo pozyskiwanie we Francji, kiedy tylko jest to możliwe. Czasami jednak tylko rośliny z odległych miejsc mają specyficzne właściwości, których szukają nasi fitochemicy. Co więcej pozyskiwanie niektórych składników z krajów o niskim wskaźniku rozwoju społecznego pozwala nam wspierać kilkanaście programów sprawiedliwego handlu na całym świecie, na Madagaskarze iw Burkina Faso. Pomaga nam to zachęcać lokalne społeczności do rozwijania wiedzy i lokalnej gospodarki przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnych zasobów.

Jak Clarins dba o odpowiedzialne piękno?

Co oznacza "CFF" (Certified Clarins Farm)?

Partnerzy oznaczeni jako „CCF” spełniają najwyższe wymagania dotyczące pozyskiwania naszych roślin, zgodnie z Kartą Odpowiedzialnego Zaopatrzenia Clarins. Kryteria to: certyfikowane rolnictwo ekologiczne + identyfikowalność aż do obszaru zbioru + długoterminowa umowa między Clarins a dostawcą.

Dlaczego niektóre skłądniki Clairns są nieorganiczne?

Karta Odpowiedzialnego Pozyskiwania Clarins opiera się na kryteriach stosowanych w rolnictwie regeneracyjnym, które są jeszcze bardziej rygorystyczne niż kryteria stosowane do gwarantowania składników organicznych. Aby zostać sklasyfikowanym jako zgodny z rolnictwem regeneracyjnym, procesy i składniki muszą chronić środowisko przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnych populacji, co jest zobowiązaniem zgodnym z filozofią Clarins.
Biorąc to pod uwagę, Clarins stawia na pierwszym miejscu ekstrakty roślinne pozyskiwane z roślin z certyfikowanych upraw ekologicznych. Obecnie 59% naszego zielnika składa się z organicznych roślin. Naszym celem jest osiągnięcie 80% do 2025 r..
W przypadku składników, które nie pochodzą ani z upraw ekologicznych, ani z certyfikatem ekologicznym, dokładamy wszelkich starań, aby przekształcić je w organiczne z naszymi dostawcami. Tylko w 2021 roku wsparliśmy i potwierdziliśmy 13 konwersji na organiczne.

Produkcja i bezpieczeńśtwo produktów

Co zonacza data produkcji w CLARINS T.R.U.S.T. ?

Data produkcji oznacza datę spakowania produktu. Innymi słowy, jest to data napełnienia Twojego produktu.

Jak długo mogę bezpiecznie korzystać z produktu?

W Clarins okres przechowywania wszystkich naszych kosmetyków jest ustalony na 36 miesięcy (chyba że na opakowaniu zaznaczono inaczej), jeśli są one przechowywane w odpowiednich warunkach. Sprawdź, po jakim czasie od otwarcia etykieta [PAO] (często w kształcie słoiczka z numerem) znajduje się na odwrocie wszystkich naszych opakowań, aby zobaczyć, przez ile miesięcy można używać Twojego produktu po otwarciu.

Czy moj produkt będzie mniej efektywnie działał po otwarciu?

Bezpieczne użytkowanie wszystkich naszych produktów jest absolutnym priorytetem Clarins. W związku z tym jakość i  zachowanie właściwości naszych receptur są gwarantowane w ciągu  36 miesięcznego okresu przechowywania i okresu po otwarciu daty [PAO] podanej na etykiecie. Wszystkie nasze receptury są testowane w ekstremalnych lub przyspieszonych warunkach, co zapewnia produktom minimalną żywotność 36 miesięcy od daty produkcji, o ile  przestrzegane są odpowiednie warunki przechowywania.

Dlaczego data produkcji jest ważna dla Clarins T.R.U.S.T. ?

Data produkcji jest używana jako odniesienie dla wszystkich innych etapów cyklu życia produktu. To wyznacza również początek okresu konserwacji produktu. W Clarins prawie wszystkie nasze produkty do pielęgnacji skóry są wytwarzane w naszym zakładzie w Pontoise, na północ od Paryża. Z tego powodu cały proces produkcyjny, od przygotowania receptury po kontrolę jakości, jest monitorowany od początku do końca.