Pusty

Nowy Extra-Firming

 
 • Crème fermeté anti-rides Toutes peaux Ujędrniający Krem na Dzień do Wszystkich Typów Cery   ZAMAWIAM

 • Crème fermeté anti-rides SPF 15 Ujędrniający Krem na Dzień SPF 15 do Wszystkich Typów Cery ZAMAWIAM

 • Crème riche fermeté anti-rides Peaux sèches Ujędrniający Krem na Dzień do Cery Suchej   ZAMAWIAM

 • Crème régénérante anti-rides Toutes peaux Ujędrniający Krem na Noc do Wszystkich Typów Cery   ZAMAWIAM

 • Crème riche régénérante anti-rides Peaux sèches Ujędrniający Krem na Noc do Suchej Cery ZAMAWIAM

NOWOŚĆ

Nowy Extra-Firming

Odkryj nowe kremy ujędrniające, które przywrócą Twojej skórze młodszy wygląd.

 • Wygładzanie zmarszczek, ujędrnianie, efekt liftingujący
 • Ujednolicona cera
 • Komfort i nawilżanie
 • Ochrona przed zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami

Kangurza łapa

Extra Firming

Jak to działa?

comment-ca-marche

Naukowcy odpowiadają

Oto nasze najnowsze odkrycia naukowe, które przywrócą Twojej skórze młodszy wygląd.

2018: Innowacja w dziedzinie ujędrniania

innovation-fermete-2018

Przywracanie jędrności skóry u samego źródła

Naukowcy Clarins po raz pierwszy zidentyfikowali źródło jędrności skóry: zasoby pogrupowanych młodych komórek z wysokim potencjałem do regeneracji. Ich badania pokazują, że wraz z wiekiem zasoby te wyczerpują się. Jest to widoczne na skórze: traci ona jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki, kontury twarzy tracą ostrość.

Rozwiązanie Clarins

la-reponse-clarins

Kangurza łapa

Etnobotanicy Clarins udali się aż do Australii, aby prowadzić badania nad Kangurzą Łapą. Kwiaty, które znajdują się na końcu jej łodygi zwiększają zdolność rośliny do regeneracji poprzez przyciąganie zapylających ptaków. Podobnie jak grupa młodych komórek, która pomaga skórze lepiej się regenerować.

BADANIA NAD UJĘDRNIANIEM
OD 1978 R.

expertise-fermete-depuis-1978

Nieustanna innowacja

Poprzednia generacja kremów Extra-Firming spełniała obietnicę jędrności, działając jednocześnie na wszystkie elementy odpowiedzialne za jędrność skóry oraz na wiązania między włóknami i komórkami. W 2018 roku Clarins zwiększa ich skuteczność, dzięki nowemu roślinnemu składnikowi aktywnemu.

Rozwiązanie Clarins

la-reponse-clarins

Organiczny ekstrakt z Mitracarpus

Laboratoria Clarins pozyskują nowy ekstrakt z Mitracarpus, pochodzącego z organicznych upraw w Burkina Faso. Jego potrójne działanie na włókna kolagenu i elastyny oraz na wiązania między nimi wyraźnie poprawia elastyczność i jędrność skóry. Twarz zachowuje ekspresyjność, a oznaki starzenia są mniej widoczne.

Innowacja w dziedzinie chronobiologii

innovation-nuit

Podczas snu skóra się regeneruje

Twoja skóra żyje własnym rytmem. W dzień stawia ona czoła czynnikom zewnętrznym (zanieczyszczenia, wolne rodniki, promienie UV, stres...), a w nocy maksymalnie się regeneruje.

Osłabienie zdolności do regeneracji

baisse-de-regime

Osłabienie zdolności do regeneracji

Porównując nocną aktywność młodych i starszych fibroblastów, naukowcy Clarins odkryli, że dwa z nocnych mechanizmów regeneracyjnych fibroblastów osłabiają się wraz z wiekiem.

Rozwiązanie Clarins

la-reponse-clarins

Kamień księżycowy

Dla lepszej regeneracji podczas snu, poproś o księżyc! A najlepiej o ekstrakt krzemionkowy z kamienia księżycowego. Działa on na 2 nocne mechanizmy fibroblastu osłabionego wiekiem, umożliwiając optymalną regenerację skóry podczas snu.

Dodatkowe działania

actions-complementaires

Badania Clarins

Gama Extra-Firming przywraca młodszy wygląd Twojej skórze, ale to nie wszystko! Nowe formuły zostały opracowane w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe i roślinne, aby skutecznie zadbać o Twoją skórę.

Komfort i Nawilżanie

action-hydratante

Zacznij od podstaw

Ponieważ jędrna skóra to przede wszystkim skóra doskonale nawilżona, wszystkie kosmetyki z gamy Extra-Firming na dzień i na noc zostały wzbogacone w najlepsze roślinne składniki aktywne o właściwościach nawilżających i zapewniających komfort.

Odżywianie

on-nourrit

Masło Shea

Bogate w kwasy tłuszczowe, masło shea, od wieków używane jest, aby chronić i odżywiać skórę. W kosmetyce, niezmydlające się frakcje masła shea działają ochronnie i łagodząco na skórę. Masło shea używane przez Laboratoria Clarins pochodzi z upraw organicznych.

Nawilżanie

on-hydrate

Organiczna żyworódka

W kosmetyce, organiczny ekstrakt z żyworódki stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry. Twoja skóra odzyskuje zdolność do zatrzymywania wody, dzięki czemu pozostaje idealnie nawilżona. Ekstrakt używany przez Laboratoria Clarins pochodzi z upraw organicznych.

Ochrona przed zanieczyszczeniem

protection-anti-pollution

Przeciwdziałanie przedwczesnemu starzeniu się skóry

Ponieważ Twoja skóra potrzebuje maksymalnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, nowy kompleks Anti-pollution Clarins zwalcza szkodliwe działanie zanieczyszczeń zewnętrznych i wewnętrznych.

Widlik

furcellaria

Widlik

Widlik to kochająca światło czerwona alga występująca na wybrzeżach Północnego Atlantyku. Dostarcza ona rozpuszczalną w wodzie żywicę, która używana jest w przemyśle spożywczym jako zagęszczacz, stabilizator oraz składnik żelujący. W kosmetyce, ekstrakt z widlika zapewnia skórze narażonej na działanie zanieczyszczeń ochronę przed odwodnieniem.

Organiczny żankiel

sanicle-bio

Organiczny żankiel

W średniowieczu, pierwsze „szkoły” medycyny zaliczyły tę roślinę do uniwersalnych środków leczniczych. Nawet jeśli jej popularność spadła z początkiem XX wieku, jej właściwości zostały na nowo odkryte w dziedzinie kosmetyki. Organiczny ekstrakt z żankiela, bogatego w kwas rozmarynowy o właściwościach przeciwutleniających, przyczynia się do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Przeciwutleniacz nr 2

ebenier-d-afrique

Hebanowiec

Hebanowiec cieszy się ogromnym uznaniem wśród lokalnych afrykańskich społeczności za swoje liczne korzyści, wśród których znajdują się również lecznicze. Jego liście wykorzystywane są do leczenia schorzeń skóry oraz sprzyjają gojenie się skaleczeń. W kosmetyce, organiczny ekstrakt z hebanowca pomaga chronić skórę przed szkodliwymi skutkami zanieczyszczenia i wolnymi rodnikami.

Stymulowanie naturalnych
mechanizmów obronnych skóry

lampsane

Organiczna łoczyga pospolita

Przez długi czas była ona stosowana w leczeniu świerzbu oraz podrażnień piersi, spowodowanych karmieniem. W kosmetyce, ekstrakt z łoczygi pospolitej, o właściwości zwalczających wolne rodniki, pomaga stymulować naturalne mechanizmy obronne skóry przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Ujednolicona, promienna cera

uniformite-et-eclat

Okryj się blaskiem!

Wraz z wiekiem i zmianami hormonalnymi skóra jest bardziej narażona na powstawanie przebarwień i utratę blasku. Nie bój się! Gama Extra-Firming zawiera składniki aktywne przywracające blask poszarzałej cerze.

Wyrównywanie kolorytu cery

unifier

Daktylowiec

Obecny w codziennym życiu mieszkańców suchych regionów Afryki i Azji, stanowi on pożywienie dla człowieka i zwierząt, środek leczniczy, materiał budowlany i paliwo. Organiczny ekstrakt z daktylowca pozyskiwany przez Laboratoria Clarins przyczynia się do spowolnienia pojawiania się przebarwień skórnych.

Natychmiastowy efekt wygładzający

action-embellissante

Piękna w jednej chwili

Po 40-tce, lata wzmożonego wysiłku są już za Tobą. Jednak nawet jeśli udało Ci się stawić czoła wszystkim wyzwaniom, zaczynają być one widoczne na Twojej twarzy. Aby pozostać w doskonałej kondycji,Twoja skóra potrzebuje zastrzyku energii.

Rozwiązanie Clarins

la-reponse-clarins

Organiczne cukry z owsa

Cenione przez Laboratoria Clarins cukry z owsa zapewniają natychmiastowy efekt napięcia oraz są najlepszym sojusznikiem w wygładzaniu drobnych zmarszczek i usuwaniu oznak zmęczenia.

Przywracanie blasku

donner-de-l-eclat

Acerola

Reaktywując proces dotleniania skóry, ekstrakt z nasion aceroli pomaga przywrócić jej blask, przeciwdziałając efektowi poszarzałej cery wywołanemu zmęczeniem.

Czy to naprawdę działa?

est-ce-que-ca-marche

To jest najważniejsze pytanie!

W Clarins przywiązujemy bardzo dużą wagę do skuteczności naszych kosmetyków. Dlatego poddawane są one szerokiej liczbie testów klinicznych i konsumenckich. Jednak najważniejszy z testów to ten,
który przeprowadzisz Ty!

Działanie udowodnione przez ekspertów

les-experts-le-prouvent

Przetestowane klinicznie

Po 4 tygodniach stosowania, 3 parametry jędrnej skóry ulegają wyraźnej poprawie:

+9,4%*ODPORNOŚĆ (zdolność skóry do wytrzymania rozciągania)

+17%*JĘDRNOŚĆ (zdolność skóry do wytrzymania napięcia)

+16%*ELASTYCZNOŚĆ (zdolność skóry do odzyskania kształtu po rozciągnięciu)

*Test kliniczny z udziałem 34 kobiet w wieku powyżej 40 lat, po stosowaniu kremu Extra Firming na dzień dla skóry normalnej przez 4 tygodnie.

Uznane przez kobiety

les-femmes-l-approuvent

Wszystkie kobiety o tym mówią

 

Extra-Firming : uznany przez kobiety

89%* kobiet twierdzi, że dzięki tym dwóm kremom ich skóra pozostaje jędrna na dłużej.

91,5%Skóra jest zregenerowana

89%Skóra jest rozświetlona

84%Skóra jest gładsza

*Test satysfakcji - Extra-Firming na dzień dla skóry normalnej i Extra-Firming na noc dla skóry normalnej - 107 kobiet – 14 dni.

Teraz Twoja kolej, aby je przetestować!

a-vous-d-essayer

Dodatkowy atut Clarinss

le-plus-clarins

Czym się wyróżniamy?

W Clarins, skuteczność i jakość naszych kosmetyków jest dla nas najważniejsza. Ponadto, nasze zespoły każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby połączyć skuteczność opracowywanych formuł z przyjemnością stosowania, przy jednoczesnym poszanowaniu ludzi i natury.

Face fitness

face-fitness-studio

Czas na gimnastykę twarzy!

Jako uzupełnienie pielęgnacji Extra-Firming na dzień i na noc, stosuj codziennie 3 ćwiczenia, aby ujędrnić skórę i wzmocnić mięśnie twarzy. Wybierz spokojny moment, wygodną pozycję (siedząc lub stojąc, z wyprostowanymi plecami) i do dzieła!

Policzki

pommettes

Aby natychmiastowo odprężyć rysy twarzy

Otwórz usta i szeroko się uśmiechnij, unosząc zewnętrzne kąciki ust.

Ćwiczenie na mięśnie:Mięśnie jarzmowe i mięsień śmiechowy

Owal twarzy

ovale-du-visage

Aby przeciwdziałać wiotczeniu skóry

Otwórz usta i oprzyj język, naciskając najmocniej jak potrafisz, za górnymi zębami.

Ćwiczenie na mięsień: Mięsień nosowo-wargowy

Bruzdy nosowo-wargowe

sillon-naso-genien

Aby zminimalizować widoczność bruzd nosowo- wargowych

Otwórz usta w kształcie litery „O” i zwiń górną wargę na dziąśle.

Ćwiczenie na mięsień:Mięsień nosowo-wargowy

Zmysłowe konsystencje

sensorialite

Ponieważ przyjemność też jest ważna!

Nowe kremy o działaniu przeciwstarzeniowym Extra-Firming oferują, poza niezrównaną skutecznością, wszystko co kobiety kochają: wyjątkowo zmysłowe konsystencje i zniewalający zapach w atrakcyjnym nowoczesnym opakowaniu!

Kremy na dzień

cremes-jour

Wyjątkowo zniewalające

Jedwabiście miękkie i otulające kremy Extra-Firming przynoszą natychmiastowe uczucie komfortu i efekt sprężystej skóry.

93,5%*Jedwabiście lekka
konsystencja

*Test satysfakcji - Extra-Firming na dzień dla skóry normalnej- 107 kobiet – 28 dni.

 • Pełna świeżości i jedwabista

  Crème fermeté anti-rides Toutes peaux Extra-Firming krem na dzień dla wszystkich rodzajów skóry   ZAMAWIAM

  Crème fermeté anti-rides SPF 15 Extra-Firming SPF 15

   
    ZAMAWIAM

 • Lekka i kremowa

  Crème riche fermeté anti-rides Peaux sèches Extra-Firming krem na
  dzień dla skóry suchej
   
    ZAMAWIAM

Kremy na noc

cremes-nuit

Rozpieszczają Twoja skórę

Jedwabiście miękkie i otulające kremy Extra-Firming przynoszą natychmiastowe uczucie komfortu i efekt sprężystej skóry.

94,4%*Bogata konsystencja

*Test satysfakcji - Extra-Firming na noc dla skóry normalnej- 109 kobiet – 28 dni.

 • Przyjemna i jedwabiście miękka

  Crème régénérante anti-rides Toutes peaux Extra-Firming krem na noc dla wszystkich rodzajów skóry   ZAMAWIAM

 • Kremowa i otulająca

  Crème riche fermeté anti-rides Peaux sèches Extra-Firming krem na noc dla skóry suchej
   
    ZAMAWIAM

Odpowiedzialny rozwój

engagements-responsables

Z myślą o przyszłości

Linia Extra-Firming jest odzwierciedleniem zaangażowania naszej marki na rzecz ochrony bioróżnorodności, aby zapewnić lepsze życie przyszłym pokoleniom.

Materiały pochodzące z recyklingu

matieres-recyclees

Z myślą o zasobach naturalnych

25% szkła z recyklingu, etui z materiału pochodzącego z lasów uprawianych w sposób przyjazny środowisku Clarins przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych, pozyskując materiały spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju oraz promuje gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której surowce pochodzące z recyklingu są ponownie wykorzystywane.

Składniki pochodzenia organicznego

actifs-bio

W poszanowaniu bioróżnorodności

85% składników aktywnych gamy Extra-Firming jest pochodzenia roślinnego, w tym połowa uprawiana jest w sposób organiczny.

SPRAWIEDLIWY HANDEL

commerce-equitable

Z myślą o ludziach

Trzy porozumienia dotyczące sprawiedliwego handlu, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Jardins du Monde. W cenę zakupu żyworódki, mitracarpus i hebanowca wliczona jest pomoc finansowa, mająca na celu rozwój społeczny i gospodarczy lokalnych społeczności, zajmujących się zbiorami.

Sposób ekstrakcji

mode-d-extraction

Z myślą o środowisku

Nowy sposób ekstrakcji oparty na biomimetyzmie, szanujący rośliny i środowisko: NADES*

Ekstrakcja „biomimetyczna” inspiruje się wewnątrzkomórkowym środowiskiem roślinnym do ekstrakcji słabo rozpuszczalnych cząsteczek w fazach lipidowych i wodnych, dotychczas trudnych do uzyskania według tradycyjnych metod.


Zielone rozpuszczalniki pochodzące z upraw rolniczych i biodegradowalne

*Natural Deep Eutectic Solvents