Hydra-Essentiel

Organiczny ekstrakt z żyworódki

o właściwościach stymulujących naturalną zdolność autonawilżania skóry

Obserwacja natury i czerpanie z niej inspiracji to jeden z sekretów Laboratoriów Clarins. Podczas podróży na Madagaskar, jedna roślina szczególnie przykuła uwagę głównego etnobotanika Clarins Jean-Pierre’a Nicolasa: żyworódka o mięsistych liściach, nazywana przez tubylców “liściem życia”, która zachowuje optymalne nawilżenie pomimo ekspozycji na intensywne słońce, gwałtowne skoki temperatury pomiędzy nocą a dniem oraz brak opadów deszczu.

Organiczny ekstrakt z żyworódki zapewnia skórze optymalne nawilżenie stymulując i reaktywując jej zdolność do autonawilżania.

ZOBACZ WIDEO

Odpowiedzialne działanie Clarins:
pozyskiwanie organicznego ekstraktu z żyworódki

 • Jednym z wielu zobowiązań definiujących odpowiedzialne działanie Clarins jest opracowywanie formuł w poszanowania środowiska. Pozyskiwanie liści żyworódki z organicznych upraw oraz zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu jest tego doskonałym przykładem.

 • Trwała współpraca

  Organizacja Jardins du Monde od 2003 roku jest obecna na Madagaskarze, gdzie przyczynia się do ochrony roślin leczniczych oraz przywraca ich zastosowanie wśród populacji nie mających dostępu do medycyny konwencjonalnej. Clarins już od 10 lat współpracuje z założycielem organizacji, etnobotanikiem Jean-Pierre Nicolas, któremu powierzono odpowiedzialność i kontrolę nad procesem pozyskiwania organicznego ekstraktu z żyworódki.

 • Współpraca z lokalnymi społecznościami

  Pozyskiwanie organicznego ekstraktu z żyworódki - sadzenie roślin, opieka nad nimi, zbiory oraz proces suszenia - wykonywany jest przez lokalne społeczności z Madirobe i z Marovato w północno-wschodniej części Madagaskaru, we współpracy z organizacją Jardins du Monde. W zbiorach bierze udział 51 osób, którym organizacja zapewnia odpowiednie przeszkolenie i edukację w zakresie zdrowia oraz wspiera powstawanie w ich wioskach ogrodów edukacyjnych z roślinami leczniczymi.

 • Organiczne uprawy

  Organiczny ekstrakt z żyworódki spełnia 3 wymogi: wykorzystywane rośliny pochodzą z organicznych upraw, stosuje się ekstrakcję rozpuszczalnikową, a laboratorium, w którym pozyskiwany jest ekstrakt, posiada odpowiednie certyfikaty wymagane w rolnictwie ekologicznym.

 • Sprawiedliwy handel

  Działanie według zasad „fair trade” przy pozyskiwaniu ekstraktu z żyworódki oznacza: wypłacanie pracownikom odpowiednich i sprawiedliwych wynagrodzeń, zapewnienie im dogodnych warunków pracy i właściwe przeszkolenie oraz wpłacanie dotacji na fundusz wspierający rozwój lokalnych społeczności.

Gama zmysłowych, nawilżających kremów o różnych konsystencjach na każdą porę roku i dla wszystkich typów skóry.

ODKRYJ
 • Do każdego rodzaju skóry

  Pielęgnacja głęboko nawilżająca

  Gama Hydra-Essentiel dostępna w 5 teksturach i 1 serum zapewniających Twojej skórze pełne

  Odkryj wszystko
 • Nowość

  Reaktywuj procesy autonawilżania Twojej skóry

  Codzienne nagłe zmiany temperatury i wilgotności powietrza, ciepło, zimno, zanieczyszczenie... Twoja skóra jest odwodniona.

  SPRÓBUJ!